Denver doživio historijski poraz: Nikola Jokić uz dobru partiju nije mogao da spasi svoj tim

0

Košarkaši Denver Nuggetsa poraženi su na gostujućem terenu od ekipe Minnesote Timberwolvesa (115:70) u šestoj utakmici polufinala Zapadne konferencije te tako došli do izjednačenja 3:3 u seriji.

Denver je doživio historijski poraz s obzirom na to da nijedna ekipa koja je bila aktuelni prvak nije izgubila s više od 36 razlike.

Do nove pobjede Minnesotu je "nosio" Anthony Edwards koji je postigao 27 poena te dodao četiri skoka i isti broj asistencija.

SIPA istražuje Košarkaški Savez BiH: Šta se krije iza zatvorenih vrata?

Bh. košarkaš Luka Garza je solidno iskoristio svoju minutažu i ubacio osam poena za sedam minuta koje je proveo na parketu.

Najefikasniji u sastavu gostiju bio je Nikola Jokić sa 22 poena, ali njegovi saigrači nisu ispratili učinak.

Pobjednik iz ove serije će se znati nakon sedme utakmice koja će se igrati u Koloradu u noći između nedjelje i ponedjeljka.