Sjajne vijesti iz FIBA-e: Bosna i Hercegovina se plasirala na Svjetsko prvenstvo

2

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Osaki je u sjajnoj utakmici savladala domaću selekciju Japana i pobjedom okončala kvalifikacioni turnir za Svjetsko prvenstvo!

Bilo je 87:82.

Ubrzo nakon posljednjeg sudijskog zvižduka - FIBA je proglasila Zmajice učesnicama Svjetskog prvenstva

Omiljena poslastica: Prijeti li svijetu nestanak čokolade?

Posljednju četvrtinu briljantno je odigrala Jonquel Jones, koja je ubacila ukupno 36 poena.

BiH se plasirala na Svjetsko prvenstvo - undefined

Selektor Goran Lojo pronašao recept da odbrani šut s distance, te je BiH stigla do preokreta i trijumfa, nakon što je gubila osam poena razlike na poluvremenu (38:46).

Nestvarnu partiju sa 36 poena i 22 skoka pružila je Jones, a o tome koliko je ova pobjeda velika dovoljno govori činjenica da je selekcija Japana bila finalist Olimpijskih igara koje su održane ljetos.

Ljepša vijest nije mogla doći iz Osake, čestitamo Zmajicama.

Bosna i Hercegovina – Japan 87:82 (20:23, 18:23, 26:24, 23:12)

BiH: Jones 36, Džebo 14, Tavić 15, Babić 15, A. Delić 5, Heljić 2, Džombeta, Domuzin, Halilović, N. Delić, Deura.

Japan: Hayashi 18, Akaho 14, Takada 10, Okoye 9, Miyazaki 4, Miyoshi 5, Kondo 3, Yamamoto 5, Mawuli 4, Tanimura, Motohashi, Tokashiki.