Sjajna igra Zmajeva: Bosna i Hercegovina 'razbila' nemoćni Kipar u Nikoziji

0
R. R.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je ekipu Kipra u Nikoziji (66:99) u susretu prvog kola kvalifikcija za Europsko prvenstvo 2025. godine.

Kiprani su sjajno otvorili meč te vezali dvije trojke što je šokiralo našu selekciju koja je sve slabije igrala.

Kipar je bio šuterski raspoložen, ali se Zmajevi nisu dali iznenaditi i vratili su se u utakmicu nakon što je domaća ekipa imala +8. Prva četvrtina završena je rezultatom 27:28.

Ministar Dizdar: "Novi napad na povratnike, uz upotrebu vatrenog oružja!"

Nastavak meča donio je furioznu igru Zmajeva koji su se raspucali i pogađali veoma važne poene u meču. Na čelu sa sjajnim Džananom Musom prednost je sve više rasla.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Zmajeva 38:51.

Zmajevi su igrali sjajnu i efikasnu košarku i Kipar nije mogao ništa učiniti da zaustavi napade Muse, Atića i Kamenjaša.

Raznovrsnom igrom bh. košarkaša prednost je rasla, a treća četvrtina je završena sa čak 21 poena prednosti.

Kipar se nije uspio vratiti u utakmicu, a bh. Zmajevi su sjajnom igrom uspjeli slaviti pobjedu na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025.

Bosna i Hercegovina je pobijedila Kipar u Nikoziji rezultatom 66:99.

Najefikasniji igrač na meču i u reprezentaciji BiH bio je sjajni Džanan Musa sa 26 poena, a kvalitetni su bili Penava i Kamenjaš sa 15 i 13.

Najbolji u redovima Kipra bio je Willis koji je ubacio 22 poena.

Bosna i Hercegovina naredni meč kvalifikacija igra u ponedjeljak, 26. februara, u Tuzli protiv velike Francuske.