Real Madrid u teškoj utakmici nastavio dominirati Euroligom: Džanan Musa ponovo odličan

0
R. R.

Košarkaši Real Madrida savladali su na domaćem terenu nakon produžetka ekipu Valencije (96:86) u susretu 21. kola Eurolige.

Madriđani nisu dobro ušli u susret te je Valencia dominirala i u jednom trenutku imala 10 poena prednosti.

Šokirani Real Madrid je u prvoj četvrtini poražen sa 24:16.

U Federaciji Bosne i Hercegovine porast broja turista u odnosu na prošlu godinu

Kvalitetna igra Valencije se nastavila i u daljem toku meča, ali europski prvaci nisu odustajali i našli su način da na poluvrijeme odu sa samo pet poena zaostatka.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 40:35.

🖐️ ¡Nuestro quinteto inicial! 7⃣ Facu Campazzo 1️⃣ Fabien Causeur 3⃣1⃣ Dzanan Musa 2⃣8⃣ Guerschon Yabusele 2⃣2⃣ Walter Tavares #HalaMadrid | AUTO1 Group

Posted by Real Madrid Basket on Thursday, January 11, 2024

Valencia nakon prvog poluvremena nije bila ista ekipa, a to su Madriđani znali iskoristiti i stvoriti rezultatski neizvjesnu utakmicu.

Na kraju četvrtine Real Madrid je imao vodstvo u svojim rukama (58:55).

Gostujuća ekipa se nije dala iznenaditi te je u posljednjem dijelu meča došla do novog vodstva, iako je utakmica sve vrijeme bila u egalu.

Došlo je do dramatičnog dijela utakmice u kojem je Valencia pogodila posljednji šut za tri poena i izborila produžetke.

Na kraju produžetka Real Madrid je slavio novu pobjedu (96:86) i približio se osvajanju novog naslova prvaka Europe. Najefikasnici u ekipi bio je Campazzo sa 19 poena, dok je Džanan Musa ubacio 13 poena-