Portland deklasirao Golden State, Nurkiću manja minutaža

0

Portland Trail Blazersi su razbili Golden State Warriorse usred njihovog Chase Centera, 98:123.

Još u prvoj četvrtini gosti iz Oregona su imali vodstvo od 20 poena razlike (11:31) te je bilo jasno da će susret proteći u njihovoj dominaciji. Tek pred kraj poluvremena Warriorsi su uspjeli smanjiti na podnošljivih osam poena razlike (53:61), ali do kraja meča Blazersi su opet “pobjegli” na veću distancu.

Portland su do pobjede predvodili bekovi Damian Lillard (34 poena) i CJ McCollum (28), dok je najefikasniji kod domaćina bio Steph Curry (26). Lillard je ujedno postao tek drugi igrač u historiji Blazersa (nakon Clyde Drexlera) koji je postigao 15.000 poena.

Jusuf Nurkić je pružio solidnu partiju za Portland. Igrao je nešto manje od 18 minuta (rano ušao u probleme s ličnim greškama) te za to vrijeme upisao po osam poena i skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu, prenosi scsport.ba.