Dallas postavio novi rekord , Knicksi ubjedljivi protiv Bucksa

0

Dallas Mavericksi nanijeli su Los Angeles Clippersima jedan od najtežih poraza u klupskoj historiji – i to na njihovom parketu u Staples Centeru.

I ne samo to. Mavsi su postavili novi rekord NBA lige sa vodstvom od čak 50 poena razlike na poluvremenu (27:77). Dosad su rekorderi bili Golden State Warriorsi sa prednošću od 47 poena razlike u meču iz 1991. godine protiv Sacramenta.

Šta se desilo Clippersima, koji su među favoritima Zapada i ove sezone? Istina, nedostajao im je Kawhi Leonard, ali poraz rezultatom od 73:124 teško je objasniti.

Kod Dallasa je najefikasniji bio Luka Dončić (24 poena), koji se nije vraćao u igru nakon što je izašao u trećoj četvrtini, a kod poraženih Paul George (15).

U mnoštvu sinoćnjih iznenađenja izdvaja se ubjedljiva pobjeda New York Knicksa nad Milwaukee Bucksima od 130:110, uz sjajnu partiju Juliusa Randlea (29 poena, 14 skokova) i Elfrida Paytona (27 poena). Poraženima nije pomoglo ni dobro izdanje Giannisa Antetokounmpa (27 poena, 13 skokova).

Golden State Warriorsi upisali su prvu ovosezonsku pobjedu. Slavili su nakon drame u gostima kod Chicaga, susret je riješio Damion Lee, koji je pogodio trojku za konačnih 128:129 na dvije sekunde prije kraja. Strijelce Warriorsa predvodio je Steph Curry (36 poena), kod Chicaga je najbolji bio Zach LaVine (33), prenosi scsport.ba.