Odlična partija Nurkića, Trail Blazersi razbili Grizzliese

0

Portland se revanširao Memphisu za dva nedavna uzastopna poraza. Trail Blazersi su bili ubjedljivi u gostima kod Grizzliesa te slavili rezultatom 109:130.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da se domaćin u FedEx Forumu neće dobro provesti (23:38), a ekipa iz Oregona je pred kraj prvog poluvremena imala i prednost veću od 30 poena razlike (40:71), piše Scsport.ba.

Pobjeda Portlanda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje…

Vanjska linija Blazersa odradila je odličan posao. CJ McCollum je ubacio 26 poena, Norman Powell 24, a Damian Lillard 23.

Imali su dobru podršku u reketu od našeg Jusufa Nurkića, kojem je jedan skok nedostajao za novi double-double (15 poena, 9 skokova).

Kod Grizzliesa je najefikasniji bio Jonas Valanciunas (19 poena), dok je podbacio najbolji igrač Memphisa, playmaker Ja Morant (svega 10 poena, šut 3-11).

Prava drama se odigrala u Denveru. Nuggetsi su slavili sa 114:112, a ključni detalj meča desio se nekoliko sekundi prije kraja, kada je Nikola Jokić blokirao Ziona Williamsona u pokušaju da zakuca za izjednačenje.

Srbijanski centar bio je ujedno najefikasniji na utakmici (32 poena).