Novi poraz KK Bosne Royal u Skenderiji

Sarajevki klub KK Bosna Royal večeras je u Skenderiji pretrpio novi poraz.

Ovaj put Studenti su izgubili od Anterpa u prvom kolu grupe A FIBA Europe Cupa.

Gosti su bolje otvorili meč te su nakon sredine prve četvrtine imali 14 poena prednosti. Prva dionica završena je 15:25 u korist gostiju.

U nastavku su Studenti zaigrali bolje i primakli se u jednom dijelu druge dionice na samo tri poena zaostatka, ali su Belgijanci iskoristio nekoliko pogrešaka u odbrani Bosne i na odmor otišli sa 'konfornih' 45:37.

Treća četvrtina je bila izjednačena 23:23, u finišu su gosti sigurno priveli utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u Bosni bio je Bradford koji je ubacio 29 poena, dok je najbolji u Antwerpu bio Kalinoski s 19 poena.