Nevjerovatan preokret Belgije protiv Srbije: Igrači su u čudu gledali šta se dešava

0
Print Screen / Trenutak s utakmice

Težak poraz za Srbiju u Belgiji! Iako su imali veliku prednost, košarkaši Srbije nisu uspjeli da dođu do pobjede u Monsu u utakmici kvalifikacija za Mundobasket.

Domaći su istopili +14 koliko je iznosila maksimalna prednost izabranika Svetislava Pešića i kroz dramatičnu završnicu stigli su do drugog trijumfa u kvalifikacijama, a Srbiji nanijeli prvi poraz - 73:69.

Najzaslužniji za preokret domaćih bio je Sam Van Rossom, koji je postigao nekoliko bitnih trojki.

Ambasada Irana u BiH: "Izjava ambasadora je pogrešno shvaćena, genocid se osuđuje uvijek i svugdje"

Belgija je poentirala uglavnom poslije prodora, ali ne prečesto, što je za posljedicu imalo i prvo dvocifreno vodstvo Srbije početkom druge četvrtine.

Belgija je mnogo bolje započela drugo poluvrijeme i zahvaljujući trojkama Van Rossoma ubrzo prišla Srbiji na -2.

Nakon kratkog prekida zbog problema sa strujom početkom posljednjeg kvartala, domaći su napravili seriju i prišli Srbiji na samo pola koša zaostatka.

U finišu sjajna igra Belgije i velika pobjeda. Van Rossom je bio maestralan. Postigao je 20 poena i bio je najbolji igrač susreta.

U Srbiji je najefikasniji bio Abramović sa 18 i Petrušev sa 16 poena.