NBA: Solidno izdanje Nurkića, Clippersi prekinuli niz Sunsa

0

Phoenix Sunsi bh. reprezentativca Jusufa Nurkića (29) poraženi su u noći sa srijede na četvrtak u domaćem Footprint Centru od Los Angeles Clippersa rezultatom 122:131, čime je prekinut njihov niz od četiri pobjede.

Naš centar je u 16. ovosezonskom porazu svoje momčadi pružio solidnu partiju, ubacivši devet poena, uz šest skokova i jednu asistenciju, te jednu blokadu za 24:55 minuta, s tim da nije igrao posljednju četvrtinu.

U izostanku Kevina Durenta, najbolji kod Sunsa bio je Devin Booker s 35 poena, dok je Bradley Beal dodao 21.

Oglasili se iz OHR-a: Evo šta je Christian Schmidt rekao o napadu na povratnike u Gacku

S druge strane, Clipperse su do trijumfa vodili Paul George s 33 i Kawhi Leonard s 30 koševa.

Phoenix Sunsi su trenutno deveti na tabeli Zapadne konferencije s omjerom 18-16.