NBA playoff: Celticsi savladali Miami nakon preokreta i vratili seriju u Boston

0

Boston Celticsi su u finalu Istočne konferencije NBA lige bili na samoj ivici ispadanja nakon što su gubili od Miami Heata u seriji rezultatom 0-3.

Miami je u trećoj četvrtini imao prednost od 9 razlike kada se činilo da je sve gotovo i da će biti poznate ekipe koje će igrati u finalu NBA lige. Međutim, Celticsi su imali drugačije planove

Junak pobjede Bostona rezultatom 116:99 bio je Jayson Tatum sa učinkom od 33 poena i 11 skokova.

Pogledajte privođenje: Seid Hadžibajrić i Elmedin Karišik predati u nadležnost Tužilaštva KS

Bostonova serija 18-0 u posljednja tri minuta treće četvrtine je potpuno promijenila tok utakmice.

Jaylen Brown je postigao 16 poena, Grant Williams dodao 14, a Miami i dalje ima velikih 3:1.

Podsjetimo nijedna ekipa se u historiji nije vratila u blizu 150 pokušaja od rezultata 0:3 i dobila seriju.

Serija se dakle vraća u Boston, slijedeći meč je u noći između četvrta i petka, Nikola Jokić i Denver Nuggetsi finalistu u borbi za prsten, početak finala NBA lige je predviđen za 1. juni.