Musu i dalje ne služi šut: Netsi ostvarili petu pobjedu na zadnjih šest gostovanja

Brooklyn Netsi su ostvarili petu pobjedu na posljednjih šest gostovanja.

Ovog puta to su uradili u Spectrum Centeru, savladavši domaće Charlotte Hornetse (104:111).

Utakmica je bila tijesna do zadnje četvrtine, kada su Netsi “pobjegli” na osjetniju prednost (86:100 na šest minuta prije kraja), nakon čega više njihov trijumf nije dolazio u pitanje, piše Scsport.

Najbolji u redovima gostiju bili su Joe Harris (22 poena), DeAndre Jordan (16) i Taurean Prince (16), dok je strijelce Hornetsa predvodio Devonte Graham (29).

Džanana Musu i dalje ne služi šut. Za 12 minuta u igri bh. košarkaš nije postigao ni poen (šut 0-3), ali upisao je po tri skoka i asistencije.

Brooklyn je trenutno sedmi na Istoku sa omjerom 12-10.

Portland je zapao u nove probleme. Puno gora vijest od toga što su Trail Blazersi pretrpjeli težak poraz na svom parketu od Lakersa (113:136) jeste nova teška povreda jednog od igrača ekipe našeg Jusufa Nurkića.

Naime, tokom meča se ozlijedio pouzdani šuter Rodney Hood. Prve dijagnoze ukazuju da je pokidao Ahilovu tetivu, što znači da ga čeka prilično duga pauza.