Madrid večeras neće spavati: Bosanac Džanan Musa sa Realom plasirao se u finale

4

Tim iz Madrida prvi je finalista u borbi za prvaka Španije.

Real Madrid je večeras uspio u gostima doći do pobjede u duelu sa Juventutom (94:73) i tako u konačnom zbiru slaviti u seriji na 3:1.

Bosanac Džanan Musa i večeras je imao zapaženu rolu. Najbolji strijelac Reala u ovoj sezoni meč je završio sa 16 poena. Ukupno 16 poena imao je i Mario Hezonja.

Vučević: Duboko vjerujem da je historijski dogovor Srba i Bošnjaka moguć, primjer nam je Sandžak

Prvo poluvrijeme Musa je završio sa pet poena.

U nastavku je u trećoj odmah krenuo sa poentiranjem - pa je Musa treću dionicu završio sa devet poena. Na terenu je do tada proveo nešto više od 20 minuta.

🔥 ¡VAMOS REAL! 🔥

Posted by Real Madrid Basket on Monday, June 12, 2023

U posljednju četvrtinu Real je ušao sa prednosti od 14 poena. Rezultat na semaforu je bio 63:49.

U posljednjih 10 minuta igralo se koš za koš. Musa je na terenu proveo još šest minuta i dodao sedam poena, za konačnih 16 poena u ovom meču.

Tim iz Madrida je do kraja meča mudro čuvao prednost i bez problema došao do treće, odlučujuće, pobjede u borbi za novi trofej prvaka Španije.

Konačan rezultat duela bio je 94:73.

U drugom polufinalu sastaju se Barcelona i Unicaja iz Malage (trenutni rezultat 2:1).