LeBron James prelomio utakmicu i doveo Lakerse na korak do titule

0

Los Angeles Lakersi ostvarili su pobjedu (102:96) nad Miami Heatom u četvrtoj utakmici finalne serije i poveli sa 3-1.

LeBron James i Anthony Davis su tako došli na korak do titule NBA prvaka.

Sada ih samo još jedna pobjeda dijeli od 17. naslova NBA prvaka.

Susret je bio rezultatski tijesan cijelim tokom meča.

Zanimljivo, nijedna ekipa nije imala dvocifrenu prednost.

U zadnje tri minute Lakersi su ušli uz vodstvo od 90:88, da bi nizom od 10:3, zaključno s trojkom Davisa.

Jezeraši su se odlijepili (100:91) i do kraja potvrdili trijumf 102:96.

James je 20 od ukupno 28 poena postigao u drugom poluvremenu. Davis je dodao 22, a značajan je bio i učinak Kentaviousa Caldwell-Popea (15 poena).

Kod Miamija, koji je ovog puta mogao računati na oporavljenog Bama Adebaya (15 poena), ali i dalje ne na Gorana Dragića, najefikasniji su bili Jimmy Butler (22 poena, 10 skokova) i Tyler Herro (21 poen).

Junak Lakersa iz sjene bio je Kentavious Caldwell-Pope, koji je u prvoj četvrtini zabio 10 koševa.

Onda se pošteno napromašivao, sve do posljednje četvrtine, kad je postigao ključnih pet poena kojima su Lakersi obranili prednost.

Naredni susret NBA finala igra se u noći između petka i subote (3 ujutro po našem vremenu).

Tada bismo moogli dobiti novog prvaka NBA lige.