Još jedna sjajna partija Zmaja: Džanan Musa najbolji u novoj pobjedi Real Madrida

1

Košarkaši Real Madrida došli su do četvrte uzastopne, a ukupno 27. ovosezonske pobjede u španskoj ACB ligi, nakon što su danas u susretu 32. kola na domaćem parketu savladali Granadu rezultatom 94:80.

Kraljevi su prvu četvrtinu dobili s tri poena razlike (22:19), a na odmor su otišli pri nešto značajnijem vodstvu od 51:49.

Protivnika su potpuno slomili u trećoj četvrtini, gdje su u jednom trenutku otišli na maksimalnih +22 (77:55). Gosti su do kraja meča spustili na -14.

Schmidt Dodiku: Doći ću u Laktaše da popijemo šljivovicu zajedno! Do tad, ja sam visoki predstavnik!

Najefikasniji igrač u redovima Reala bio je bh. reprezentativac Džanan Musa (25), iako nije igrao posljednju četvrtinu.

Zmaj je pružio još jednu sjajnu partiju, ubacivši 14 poena za samo 14:44 minuta igre. Tome je dodao dvije ukradene lopte, te po jednu asistenciju i blokadu.

Alberto Abalde je također imao 14 koševa kod Reala, dodavši tome četiri asistencije, ali za 25:48 odigranih minuta.

Kod Granade se istakao Malik Dime s 14 poena, dok je Jacob Wiley dodao 11.

Real Madrid je poslije ove pobjede ostao prvi na tabeli s 54 boda (27-5) i ranije je osigurao plasman u play-off.