Iz Skenderije bodovi otišli u Čačak: Bosna ispustila +16 s poluvremena

Košarkaši Bosne Royal poraženi su u meču 10. Kola Druge ABA lige od čačanskog Borca 84:88.

Duel starih rivala u sarajevskoj Skenderiji donio je veliki rezultatski preokret. Studenti su furiozno odigrali prvu četvrtinu (29:17), a na odmor otišli s +16 (48:32) na krilima Rešidovića (16 poena u prvom poluvremenu).

Činilo se da će Bosna Royal zabilježiti treću pobjedu, međutim, u nastavku je uslijedio neobjašnjiv pad u igri pulena Aleksandra Damjanovića.

Na kraju treće četvrtine Borac je prišao na 10 poena zaostatka (73:63), da bi u posljednjem periodu uslijedio potop nekadašnjeg europskog prvaka.

Čačani su u 37. minutu izjednačili rezultat (79:79), a potom napravili potpuni preokret i zabilježili pobjedu.

U timu Bosne najefikasniji je bio novajlija Jamir Hanner s 21 poenom, a pratili su ga Knežević (18) i Rešidović (18), dok je najbolji igrač utakmice bio Nikola Todorović iz Borca s 24 poena.