I košarkašice Srbije izgubile na otvaranju Mundobasketa

1

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u prvom kolu grupne faze na Svjetskom prvenstvu u Australiji.

Kanada je bila bolja od podmlađenog srbijanskog tima rezultatom 67:60.

Imala je ekipa Marine Maljković i podršku nešto više od 500 navijača, ali nije uspjela pobjedom da otvori 19. izdanje šampionata svijeta.

Počeo sramotni skup u Banjoj Luci: Okupljeni mašu trobojkama, na ulicama i oklopna vozila

Jonquel Jones: Jako sam umorna, nisam spavala, ali poštujem ovu državu

Borbena je bila Srbija od samog početka utakmice i pokazala više u prvoj dionici. Stalno je prijetila Kanada, ali su uspjele izabranice Marine Maljković poslije uvodnih 10 minuta da steknu minimalnu prednost.

Druga četvrtina bila je problematična za srbijanski tim. Koristile su Kanađanke „prazan hod“ Srbije i taj dio igre dobile 23:12, a na pauzu otišle sa +10 (38:28).

Bolje je srbijanski tim otvorio drugo poluvrijeme i poslije +12 Kanade, što je bilo i najveće vodstvo na meču do tada, uspio da smanji i priđe na sedam poena zaostatka.

Nije funkcionisala odbrana Srbijanki. Brzo su Kanađanke vratile dvocifrenu prednost i polovinom treće četvrtine imale ponovo velikih 11 poena prednosti.

Trojka Ivon Anderson vratila je Srbiju u život (44:36), ali je brzim poeniama iz igre Kanada ponovo otišla na +10.

Nije uspijevala Srbija da pronađe rješenje u napadu, a selekcija Viktora Lapenje je poslije pola sata igre u Olimpijskom parku imala 13 poena prednosti – 54:41.

Pokazala je Srbija znake dobre igre i polovinom posljednje četvrtine, kada je poslije trojke Nevene Jovanović stigla na 58:50.

Iznenađenje i nevjerica na startu Svjetskog prvenstva u Australiji: Težak poraz Bosne i Hercegovine

U posljednja tri minuta utakmice Srbija je stigla na sedam poena zaostatka, ali je i dalje Kanadi dozvoljavala lake poene iz igre.

Sve je praktično bilo jasno nakon kontre i poena Filds za 67:56, dva minuta prije kraja meča.

Najzaslužnija za pobedu Kanade bila je Kayla Alexander sa 13 poena, pratila ju je Nirra Fields sa 12, dok je Natalie Achonwa dodala 10.

Kod Srbije se najviše istakla Ivon Anderson sa 18 poena, dok je Tina Krajišnik dodala 17.

Sljedeću utakmicu Srbija igra već u petak, rival će biti Japan, a utakmica počinje u 4 ujutru, piše Sport klub.