Iznenađenje i nevjerica na startu Svjetskog prvenstva u Australiji: Težak poraz Bosne i Hercegovine

0

Iznenađenje, šok i nevjerica. Tako se u tri riječi može opisati igra i rezultat ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine na startu Svjetskog prvenstva u Australiji.

Umjesto historijske prve pobjede na debiju, poraz i to težak od Portorika. Na kraju je bilo nevjerovatnih 82:58 za Portoriko.

Prvo poluvrijeme

Naše djevojke su očajno odigrale prvo poluvrijeme. Od prve minute se vidjelo da nešto ne štima. Portorikanke su bez problema prolazile kroz našu odbranu i punili koš Zmajica.

Bećirović s ambasadorima Kvinte: "BiH ćemo braniti u skladu s međunarodnim i nacionalnim pravom"

UŽIVO iz Australije sa Svjetskog prvenstva: Bosna i Hercegovina - Portoriko 58:82 FT

U prvih 10 minuta Bosna i Hercegovina je primila nevjerovatnih 31 poen, a uspjeli smo u napadu dati tek 16.

Slično je bilo i u drugoj četvrtini. U jednom trenutku smo uspjeli smanjiti na 10 poena zaostatka (21:31), ali su Portorikanke odmah otišle na plus 16 nakon dvije vezane trice (21:37).

Selektor Goran Lojo je pokušavao izmjenama da dođe do idealne petorke, ali nije uspijevao naći dobitnu formulu.

Zmajice su debitantice na Mundobasketu

Miljana Džombeta je imala period dobre igre. Jones je u prvih 20 minuta uspjela postići 13 poena, ali i u njenoj igri je bilo propusta. Posebno u napadu, gdje se često mučila da završi akcije koje je nekada sa lakoćom završavala.

Na njenoj igri se vidjelo da je 30 sati leta avionom od Amerike do Australije ostavilo posljedice.

Na odmor su naše Zmajice otišle sa 17 poena zaostaka. Bilo je 53:36 za Portoriko.

Drugo poluvrijeme

Raspala se naša igra u trećoj četvrtini. Niko od naših igračica nije bio na nivou, a selektor Goran Lojo imao je i lošu taktiku. Evidentno je da je on pogriješio u postavci igre. Loše je išlo od prve minute i njegova je najveća odgovornost. Bio je totalno van ritma. Nije znao ni unijeti živost u igru s klupe.

Treću četvrfinu naše djevojke su izgubile 9:16. Malo za 10 minuta igre, u susretu u kojem smo morali napraviti preokret u nastavku.

U posljednjoj dionici susreta smo igrali bez Jonquel Jones, koja je ostala na klupi kada se vidjelo da od preokreta nema ništa. Do 30 minute postigla je 15 poena.

Najviše koševa za BiH ubacila je upravo Jones, a zatim slijede Džombeta sa 11 i Deura sa 8. Kod Portorikanki izdvojili smo Giuranttes sa 26 poena.

Naredni meč za Bosnu i Hercegovinu je već sutra (petak) protiv Kine. Prema rasporedu u 6.30 sati.