Hrabri Bosanci nakon velike drame izgubili u finalu od Poljske

10
N. Ž.

U finalnom susretu pretkvalifikacionog turnira za Olimpijske igre Bosna i Hercegovina je igrala s reprezentacijom Poljske, a rezultat je na kraju glasio 76:72 za domaću selekciju.

Utakmica je ušla u pravu dramu, a naši momci ipak na kraju nisu imali dovoljno snage da dođu do pobjede.

Prva četvrtina

U prvom periodu, ono što vrijedi istaći je odlična odbrana obje ekipe. Igralo se na malo poena, a Poljaci su poseban fokus stavili na zatvaranje reketa. To se posebno odrazilo na NurkićaGarzu, koji su četvrtinu završili dosta slabije nego što smo navikli od njih.

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Ipak, našli smo rješenje - šut za tri poena. Musa, Lazić i Gegić su pogađali s distance, dok je Poljska išla na ofanzivne skokove i kontre.

BiH - Poljska

Na kraju četvrtine, na semaforu je stajalo 23:23

Druga četvrtina

Drugi period dosta liči na prvi - mal broj poena i dobre odbrane. Čini se, ipak, da se tu bolje snalaze Poljaci.

Koriste naše greške i malo nervoze kako bi došli i do vodstva. Ono što svakako treba dodati jeste da je Poljska igrala dosta prljavo na momente, što je povećalo nervozu među Zmajevima.

Posljednjih par mintua perioda bilo je dosta zbunjujuće. Obje ekipe su griješile, promašivale otvorene i lagane šuteve, te dugo nije bilo promjene rezultata.

Na kraju prvog poluvremena, rezultat je glasio 40:39 za Poljsku

Treća četvrtina

Iako smo loše počeli u ovom periodu, Edin Atić je 'eksplodirao'. Igrao je odlično i u napadu i obrani, te nam vratio vodstvo sa šest vezanih poena.

Zatim je uslijedio period jako loše igre obje ekipe. Početnički se griješilo, promašivali su se šutevi, te je na kraju izgledalo kao da se takmiče u tome ko će izgubiti loptu na 'ljepši' način

Na kraju perioda, rezultat je glasio 54:54.

Četvrta četvrtina

Jako dobar start četvrtine za našu selekciju. Igrala se jaka odbrana, a u napadu su naši Zmajevi igrali odlično i preuzeli vodstvo.

Iako ga dugo vremena u utakmici nije bilo, budi se Luka Garza i svojom igrom daje dodatni element našim Zmajevima.

U posljednjih pet minuta meča dešava se prava drama na terenu. Igra se koš za koš, nijedna selekcija se ne odvaja na neku veću razliku.

Na posljednje dvije minute se ulazi s prednošću našeg tima od jedan poen, ali se drama nastavila.

Nažalost, Poljska se bolje snašla u ovoj drami, te je uspjela doći do pobjede i mjesta na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.