Giannis utrpao Clippersima 38 poena: Mitchell razmontirao Sixerse

O. K.

U sinoćnjem programu NBA lige odigrano je devet utakmica od kojih je svakako najzanimljiviji duel bio onaj između Bucksa i Clippersa u Los Angelesu, gdje je dominaciju pokazao Giannis Antetokounmpo.

Utakmica je bila visokog intenziteta a obje ekipe su držale egal sve do četiri minute pred kraj prvog poluvremena kada Milwaukee pravi seriju 12:0, da bi na odmor otišli sa rezultatom 70:59.

Prednost od 11 poena Milwaukee je uspio da održi do kraja utakmice, iako su Clippersi bez Leonarda pokazivali više na terenu. Na kraju Bucksi su slavili sa 129:124.

Lou Williams i Montrezl Harrell postigli su po 34 poena, dok je Beverley ubacio 20.

Giannis je ubacio 28 poena, a Eric Bledsoe je postigao 20 poena uz 6 skokova.

Utah Jazz nanijeli su drugi uzastopni poraz Philadelphiji u koju se vratio Joel Embiid.

Sixersi su imali kakvu takvu na početku utakmice, ali je onda na scenu nastupio Donovan Mitchell koji je u drugoj četvrtini vezao nekoliko dobrih šuteva.

Na kraju je Mitchell završio sa 26 poena u svojoj ekipi, a za Džezere su još pogađali Bojan Bogdanović koji je ubacio 20 poena te Conley koji je ubacio 15.

U rosteru Sixersa najefikasniji je bio povratnik Embiid koji je postigao 27 poena uz 16 skokova i tri asistencije.