Fenomenalni Curry odveo GSW do pobjede u finalu NBA lige i poravnao seriju

0

U drugoj utakmici velikog finala NBA lige košarkaši Golden State Warriorsa došli su do prve pobjede.

Oni su rano jutros na svom parketu savladali Boston Celticse sa uvjerljivih 107:88 i tako seriju izjednačili na 1:1.

Prije par noći, gosti iz TD Gardena su slavili u gostima i došli do brejka.

Poziv Tužilaštvu BiH zbog Dodika i Stevandića: "Njihove prijetnje potiču nasilje prema žrtvma rata"

Međutim, sinoć nisu imali šanse protiv super raspoloženog Stepha Curryja koji im je ubacio 29 ponena.

Meč je bio odlučen u drugom poluvremenu. Na kraju prvog, domaći su vodili svega dva ponena razlike, ali je u nastavku na parketu postojala samo jedna ekipa.

Presudila je treća dionica koju su Ratnici dobili sa čak 35:14. Kod poraženih, bolji od ostalih bili su Tatum sa 28 i Brown sa 17 poena.

Serija se sada seli na istočnu obalu, a treći susret ovih rivala na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak od 3 sata iza ponoći po našem vremenu.