Euroliga: Fantastični Džanan Musa vodio Real Madrid do pobjede nad Partizanom

4
N. Ž.

Odigran je peti meč četvrtfinala Eurolige između Real Madrida i Partizana, a pobjedu je odnio tim iz Španije rezultatom 98:94

Naš Džanan Musa igrao je fantastično, a završio je s učinkom od 20 poena, dok je na drugoj strani Kevin Punter imao 28 poena.

Evo kako je ekipa iz Madrida stigla do ove pobjede

Haotične scene u Hrvatskoj: Automobili 'plivaju' cestama, velike poplave i led na ulicama

Prva četvrtina

Real Madrid i Partizan počeli su skromno napadački. Veliki broj promašaja, ali i faulova viđen je u prvih nekoliko minuta.

Posebno se u Partizanu isticao Yam Madar, koji je nekoliko puta fantastično reagovao na obje strane parketa. S druge strane, Real Madrid je sigurno koristio svoje prilike s linije za slobodna bacanja, pa su tako na četiri minute do kraja perioda vodili 12:10, uz čak šest 'penala'.

Naš Džanan Musa je na tri minute do kraja četvrtine došao do prvih poena, ali je do kraja perioda na sebe preuzeo napad ekipe. Završio je četvrtinu sa šest poena, uz tri šuta iz igre (pogodio je jedan) i četiri slobodna bacanja. Imao je i veliku blokadu na Kevinu Punteru

Do kraja četvrtine je Partizan i preuzeo vodstvo, te na malu pauzu ekipa iz Beograda ide s prednošću nad Real Madridom od jednog poena, 23:22

Druga četvrtina

Iako je odbrana Real Madrida igrala dobro na početku četvrtine, dva teška šuta za Partizan, plus slobodno bacanje za tehničku grešku Madriđana, donose veliku prednost za klub iz Srbije.

Nakon dvije minute perioda, već je bilo 32:25, a šest poena je donio Kevin Punter s dvije trojke. Real Madrid je brzo reagovao s time-outom

Nakon pauze, Madriđani izlaze u zonsku odbranu, pa smanjuju prednost Partizana. Glavni akteri su tu bili Edy TavaresSergio Rodriguez. Ipak, James Nunnally na pet minuta do kraja četvrtine trojkom vraća na +7, 37:30

Na četiri minute do kraja perioda, u igru se vraća Musa i odmah izvlači faul Mathiasa Lessorta i dva slobodna bacanja, od kojih pogađa jedno

Do kraja četvrtine, prednost Partizana je samo rasla. Na kraju poluvremena, rezultat je glasio 55:39

Najbolji u redovima Real Madrida u prvom poluvremenu bio je Džanan Musa s devet poena, a Partizan je predvodio Kevin Punter sa 16 poena

Treća četvrtina

Kevin Punter nastavio je da rešeta koš, ali je Real Madrid uspio da ostane u meču, koliko-toliko. Džanan Musa je pogodio ključni šut uz slobodno bacanje, a Mario Hezonja spušta prednost Partizana na +13.

Trojkom Adama Hange Real se približava na deset poena razlike s pet minuta do kraja, a onda Punter i Musa razmjenjuju pogotke za tri poena

Zach LeDay vraća prednost na +16 za Partizan s tri minute do kraja ove četvrtine. Ipak, Real Madrid se vraća.

Tavares, Musa, pa trojka Sergia Rodrigueza revitalizuju Real Madrid, koji u posljednju četvrtinu ulazi s itetako 'živih' -7. Posljednje poene u četvrtini postigao je Musa, nakon što je zamijenio povrijeđenog Rudy Fernandeza, koji je trebao šutirati tri slobodna bacanja.

Četvrta četvrtina

Sergio Rodriguez odmah smanjuje prednost Partizana na +5, ali Alen Smailagić brutalnim zakucavanjem vraća na sedam poena razlike za svoju ekipu.

Fantastična igra Real Madrida krunisana je velikom trojkom Marija Hezonje, koja na sedam minuta do kraja dovodi Madriđane na samo -2.

Na 6:16 do kraja utakmice, Rodriguez donosi izjednačenje - 81:81. Imati ćemo odličan kraj meča u Madridu.

Na manje od pet minuta do kraja, trojka Sergia Llulla donosi prednost Real Madridu, 86:83. Stvarno nevjerovatan preokret Madriđana koji su na trenutke izgledali izgubljeno.

Iako Punter nastavlja sa nemilosrdnim rešetanjem koša, Hezonja opet pogađa za tri, i prednost Reala iznosi pet poena

Ubrzo prednost raste na devet poena, a ključnu ulogu su odigrali Llull i Rodriguez, koji su preuzeli odgovornost za ekipu Reala.

U posljednji minut ušlo se s prednošću Madriđana od šest poena, 97:91. Ipak, LeDay postiže trojku koja prednost topi na samo tri poena, te forsira time-out Real Madrida.

Nakon nekoliko promašaja i grešaka s obje strane, jednim pogođenim slobodnim bacanjem Mario Hezonja donosi konačni rezultat, 98:94