Duel u grupi Zmajeva: Poljska slavila protiv Mađarske

0

Prvi meč grupe B pretkvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine su danas, 13. augusta, odigrale reprezentacije Poljske i Mađarske, a na kraju je rezultat glasio 83:81.

U dosta izjednačenom meču na poluvremenu je Poljska imala prednost od +6 (38:32).

Mađarska je uspjela nametnuti svoj ritam igre u trećoj dionici i preokrenuti rezultat na 59:60.

Ko to tamo mijenja identitet Baščaršije? Kontaktirali smo Federalnu upravu za inspekcijske poslove

Na kraju su u posljednjih deset minuta utakmice više sreće i koncetracije imali košarkaši Poljske i slavili su sa 83:81.

Domaćina su do pobjede vodili Aleksander Balcerowski sa 22 poena i Michal Sokolowski sa 18 poena, u redovima Mađarske su se istakli Zoltan Perl sa 24 poena i David Vojvoda sa 13 poena, piše SC Sport.