Drama na Grbavici: KK Spars Realway u triler završnici bolji od Širokog

U fantastičnoj atmosferi (skoro 1.500 gledalaca) u Sportskoj dvorani Novo Sarajevo na Grbavici, košarkaši Spars Realwaya večeras su nošeni franetičnim navijačima uspjeli ostvariti pobjedu u 18. kolu Druge ABA lige nad KK Široki 66:64 (12:12, 20:20, 19:15, 15:17).

Sparse je do pobjede vodio sjajni Nedim Buza, koji je pogodio četiri trojke. Buza je utakmicu završio sa 17 poena. Odličan je bio Amerikanac Darrion Strong sa 13 poena, a dvocifreni su još bili Adin Vrabac (13) i Kenan Kamenjaš (10).

U redovima gostiju iz Hercegovine bolji od ostalih su bili Ivan Karačić (14 poena) te Mateo i Dario Drežnjak sa 11, odnosno 10 poena.

Nakon dvije izjednačene četvrtine koje su završene rezultatima 12:12 i 20:20, puleni trenera Nedima Džemića prednost su napravili u trećoj dionici koju su dobili 19:15

U trećoj četvrtini Spars Realway je imao i sedam poena prednosti (51:44), a u posljednju dionicu su ušli sa vodstvom od 51:47.

U posljednjem dijelu susreta na početku se igralo poen za poen, a onda je Buza pogodio dvije trojke za najveću prednost – 58:50. Široki je u tom periodu igre djelovao bezidejno, jer su od 30. do 34. minuta postigli svega tri poena.

U finišu drama, Široki je prišao na poen (62:63, 59. minuta), ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Sparsi su i pored pobjede ostali posljednjeplasirani s omjerom 5-13, dok Široki sada ima 10 pobjeda i osam poraza.

No, Sarajlije su sada sa dvije vezane pobjede korak bliže sigurnoj zoni. KK Spars Realway u narednom kolu (4. februar) ide u goste Dynamici, dok Široki dočekuje MZT (6. februar).