Debakl Zmajica na Svjetskom prvenstvu: Poraz od Južne Koreje za rani neplanski povratak kući

3

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, porazom od Južne Koreje (66:99) izgubila je sve šanse da se nađe u drugoj fazi Svjetskog prvenstva koje se igra u Australiji.

Naše Zmajice su bile apsolutne favoritkinje u meču, ali su još jednom razočarale i pretrpjele težak poraz.

Ništa nije polazilo za rukom našim igračima, a selektor Goran Lojo nije imao baš nikakav odgovor. Jednostavno - djelovali smo loše i bezidejno. A rezulat svega je treći uzastopni poraz na Mundobasketu.

Benjamina Karić: Roditeljska kuća dobila uređenu prirodnu oazu iz koje se čuo smijeh i dječiji žamor

UŽIVO iz Australije sa Svjetskog prvenstva: Bosna i Hercegovina - Južna Koreja 66:99 FT

Zmajice na utakmici sa Južnom Korejom

Sjajno su naše djevojke otvorile utakmicu. za manje od tri minute Bosna i Hercegovina je vodila 9:0. Čak skoro četiri minute naše djevojke nisu primile koš, a onda su ušle u lošu seriju.

Igračice Južne Koreje, poput prvog meča na otvaranju Mundobasketa, ubrzale su igru. To nije odgovaralo izabranicama Gorana Loje i prednost se polako počela topiti.

Prvo vodstvo Južna Koreja je imala pred kraj prve četvrtine kada je na semaforu pisalo 18:17. Poslije toga sve do poluvremena je na terenu postojao samo jedan tim - Južna Koreja.

BiH _ Južna Koreja

Naša najbolja igračica Jonquel Jones brzo je ušla u probleme sa ličnim greškama. Već u 13. minuti ih je imala tri, od toga je dvije napravila u napadu. Morala je na klupu, a to su iskorisrile naše rivalke i na odmor otišle sa osam poena prednosti - 45:37.

Nakon 20 minuta skor na listi strijelaca bio je sljedeći: Jones 9 poena, Nikolina Elez 8, Anđela Delić 6. Ostale su podbacile.

U drugom poluvremenu smo igrali po sistemu toplo-hladno. Više hladno, jer Zmajice nikako nisu uspjevale da priđu na manji zaostatak od pet poena.

U 30. minuti susreta rezultat je bio 76:52 za Južnu Koreju.

Treću četvrtinu naše djevojke su izgubile 15:31. Šokantno.

Poraz od Južne Koreje boli. Bolit će još dugo, jer smo izgubili od najslabije selekcije u našoj grupi. Na kraju je bilo 99:66 zas Južnu Koreju.

On je stavio "tačku na I" i potvrdio da sigurno nakon grupne faze idemo kući.

Naredni nastup za BiH je u noći sa nedjelje na ponedjeljak, u 3.30 sati - kada igramo protiv Belgije.

U ovom trenutku smo jedina selekcija bez pobjede u grupi.