UŽIVO iz Australije sa Svjetskog prvenstva: Bosna i Hercegovina - Južna Koreja 66:99 FT

3

Dobrodošli na portal Radiosarajevo.ba.

Zajedno ćemo u direktnom tekstualnom prijenosu pratiti treći nastup naše najbolje ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu koje se igra u Australiji.

Naše Zmajice igraju meč protiv Južne Koreje. Riječ je o meču iz Grupe A. Susret počinje u 10 sati.

Oglasio se Elmedin Konaković: 'Upozoravao sam vlasti u RS'

Selektor Zmajica Goran Lojo: 'Ja da se pitam, ne bih dopustio...'

Nakon poraza od Portorika i Kine, pred Zmajicama je zadnja prilika da ostanemo u utrci za plasman u narednu fazu.

Važno je znati - najbolje četiri reprezentacije iz grupe plasirat će se u nastavak takmičenja.

BiH i Južna Koreja su jedine selekcije u Grupi A koje još nemaju pobjedu.

Standings provided by SofaScore

FT

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, porazom od Južne Koreje (66:99) izgubila je sve šanse da se nađe u drugoj fazi Svjetskog prvenstva koje se igra u Australiji.

Naše Zmajice su bile apsolutne favoritkinje u meču, ali su još jednom razočarale i pretrpjele težak poraz.

38'

Nevjerovatnih 30 poena razlike (62:92) za Južnu Koreju.

Brodolom.

32'

Mini serija Zmajica od 8:0.

Sada je tek minus 20 razlike. Čuda se dešavaju, ali danas jako teško.

Rezultat je 80:60.

30'

Za kraj treće četvrtine i nesportska greška - Matee Tavić.

30'

Niko ne može da vjeruje- 22 poena razlike.

Još jedan statistički podatak koji će otkriti mnogo toga - šest trojki Južne Koreje za 10 minuta u drugom poluvremenu.

Što je mnogo - mnogo je.

29'

Sada i namjerna greška Jones. Četvrta.

Vrijeme je da naše Zmajice pakuju kofere za povratak kući. Ostat ćemo bez ijedne pobjede na Mundobasketu.

29'

Kad neće - zaista neće.

Preko Jones ide nova trojka i rezzultat na semafoiru (48:65).

28'

Sada je minus 15 (47:62).

Znate li koliko nam je Južna Koreja postigla trojki? DESET.

27'

Najvećih 12 poena zaostatka. Ništa ne možemo da uradimo.

U modernoj košarci kada se traži brza igra i tranzicija, naše djevojke ne mogu odgovoriti.

Sve smo dalje od pobjede.

BiH _ Južna Koreja
25'

Borba traje, ali još nismo u igri da se borimo za pobjedu.

Osam poena zaostatka (45:53) nije mnogo, ali Zmajice igraju toplo-hladno.

24'

Muče se naše djevojke i u drugom poluvremenu.

Treba nam serija da bismo se vratili u igru.

Dva minuta smo bez poena. Četiri napada nismo postigli poen.

21'

Ponovo Jones otvara drugo poluvrijeme sa koševima. U seriji je od četiri poena.

Prva naša igračica sa dvocifrenim brojem poena (13).

HT

Na odmor naše djevojke odlaze sa osam poena u zaostatklu.

45:37 je za Južnu Koreju.

20'

Sada je Nikolina Elez ta koja je preuzla ulogu liderice.

Osam poena na njenom kontu. Moglo je i više da je realizirala dodatno slobodno bacanje.

Ulazimo u zadnjih 20 sekundi druge dionice - rezultat glasi 37:43.

19'

Možemo li šta napraviti u finišu druge četvrtine?

Igramo bez Jones. A bez nje je naš tim - nemoćan.

18'

Serija Južne Koreje od 5:0. Zaista nam se ne da.

Sada je 33:41. Ponovo plus osam za Južnu Koreju.

17'

Trebamo ići sada na faulove. da pokušamo smanjiti zaostatak i doći u egal.

Pa unda u drugom dijelu, srediti redove, i pobijediti.

16'

Serija Zmajica - Jones puni koš naših rivalki.

Topi se prednost, ali samo kratko. Bilo je 33:36, ali trojka Koreanki i sada je 33:39.

Šteta.

16'

Lijepa vijest su da je Južna Koreja ušla u bonus.

Smanjile su Zmajice rezultat. 31:36 je sada

15'

Dobro je. Nije dobro, ali je malo bolje.

Smanjile smo zaostatak na šest poena. Sada je 30:36.

13'

Ovo nije dobro - Jonquel Jones ima već tri lične greške. Od toga dvije je napravila u napadu.

Na semaforu piše - 34:25 za Južnu Koreju.

Vrijeme je za Timeout. Novi. Selektor Goran Lojo je na potezu.

11'

Prvi poeni u drugoj četvrtini - Džombeta.

10'

Kraj prve trećine - 25:20 za Južnu Koreju.

Naše djevojke su povele 9:0, a onda je uslijedio "tajfun" iz Seula i brzo se prednost istopila.

9'

Konačnoooo - Anđela Delić nas drži u igri.

Njena nova trojka. U minusu smo pet poena (20:25).

8'

Ponovo smo u "mračnom tunelu".

Sedam uzastopnih poena Južne Koreje.

Sada je 23:17.

8'

Trojkkkkkkaaaaaaa - Anđela Delić.

Konačno su počele igrati.

Sada je 17:16 za naš tim.

7'

Prvo vodstvo Južne Koreje, sada je 16:14 za Južnu Koreju.

7'

Jones je bila jako ljuta na timeoutu. Tražila je veći angažman.

S razlogom je ljuta, jer su naše igračice povele brzo 9:0 i onda naglo stale.

Sada je 14:14.

7'

Selektor Goran Lojo će nešto morati uraditi.

Stalo nas je u napadu. Vrijeme je za timeout. Mora se ovo smiriti, jer su naše protivnice uzele maha.

6'

Brzo se mijenja rezultat - sada je 12:10.

Serija naših protivnica od 5:0.

5'

Igra se otvorila, trojka na trojku.

Sada je 12:7 za naše djevojke.

4'

Tek u četvrtoj minuti primamo prve poene.

Trojka Južne Koreje. Sada je na semaforu 9:3.

4'

Početak susreta iz snova - vodimo 9:0.

Jonquel Jones je sjajna. Novi poeni (peti poen).

3'

Idemooooo - 7:0 za Zmajice. Tavić je sigurna.

Matea Tavić
1'

Kao i protiv Kine - vodimo 5:0. Matea Tavić.

1'

Jonessssssssss trojka.

Kako smo navikli na početku svake utakmice.

1'

Počela je utakmica. Naše djevojke idu u prvi napad.

Sretnoooo, Zmajiceeeee!!!

9:57

Sve je spremno za važnu utakmicu Zmajica.

U toku je posljednje zagrijavanje igračica oba tima.

9:55

U ovom trenutku se intonira himna Južne Koreje.

Zatim slijedi i Bosne i Hercegovine. Na tribinama je i veći broj naših navijača. Veći broj u odnosu na prva dva meča u Sidneyu.

Zmajice na utakmici sa Južnom Korejom
9:51

Naše djevojke su izašle na parket.

Uskoro ćre predstavljanje igračica, pa nacionalne himne.

9:45

Važan će biti i rezultat utakmice Belgija - Portoriko.

Taj duel je na rasporedu iza meča Zmajica, od 12.30 sati.

9:40

Naše djevojke su favortkinje danas u meču sa Južnom Korejom. Favorit je Bosna i Hercegovina bila protiv Portorika, ali smo ostali bez pobjede (58:82).

Vidjet ćemo šta će se dogoditi danas, ali moramo pratiti i rezultate u ostalim susretima grupe.

Male su šanse za drugu fazu, ali ništa nije nemoguće.

9:33

Već je odigran jedan susret trećeg kola u našoj grupi.

Kina je pokušala iznenaditi Ameriku. Dobro su se držale Kineskinje samo u prvoj četvrtini. U ostatku ritinska pobjeda SAD.

Konačan rezultat je bio 77:63 za USA.