Bravo, Bosanac: Musa se plasirao u polufinale i ide prema novom trofeju

0

Košarkaši Real Madrida pobijedili su Murciju rezultatom 84:79 u utakmici četvrtine finala španskog Kupa kralja, koja se igrala u Malagi.

Kraljevi su gotovo cijelim tokom susreta imali prednost. Murcia je u prvoj četvrtini uspjela doći tek do neriješenog rezultata (11:11), no madridski tim je ponovo poveo i na odmor otišao sa vodstvom od 44:34.

Real je držao prednost i u drugom poluvremenu, ali pobjeda ovog tima nije bila lagana. Njihov večerašnji protivnik imao je rezultatski priključak do samog finiša, stigao u posljednjoj četvrtini na svega poen zaostatka (71:70), no Madriđani su ponovo povećali svoju prednost, ponajviše zahvaljujući dobroj igri Campazza.

Oglasio se Emir Suljagić nakon govora Davida Camerona

Džanan Musa je večeras imao nešto skromniju večer. Ubacio je šest poena uz po dva skoka i asistencije. Na parketu je proveo nešto više od 15 minuta.

Najefikasniji među Kraljevima bio je Facundo Campazzo (16 poena, četiri asistencije i dva skoka). Pratio ga je Gabriel Deck sa 15 poena, dva skoka i jednom asistencijom.

Džanan Musa je kralj u Lugu: Navijači bivšeg kluba mu priredili nezaboravan doček

U Murciji se istakao Dylan Ennis. On je postigao 17 poena, a svom učinku dodao je i četiri skoka te tri asistencije. Dobar meč odigrao je i Crnogorac Marko Todorović (14 poena, pet skokova).

U polufinalnom susretu Real Madrid će igrati protiv boljeg iz duela Gran Canaria – Valencia.