Bravo, Zmajevi: Bosna i Hercegovina se plasirala na Europsko prvenstvo

1

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasira se na Europsko prvenstvo.

Zmajevi su u dvorani hotela “Hills” na Ilidži nadigrala Latviju (79:73) i tako izborili plasman na Eurobasket, dva kola prije kraja kvalifikacija.

Momci selektora Vedrana Bosnića odigrali su odlično drugu i treću četvrtinu.

Prva i druga četvrtina

Latvijci su bolje otvorili meč i na startu došli do prednosti od 9:2. Ubrzo je trojkom uzvrati Edin Atić, a to je razbudilo Zmajeve i serijom od 7:0 došli i do prvog vodstva (12:11).

Tada je briljirao Roberson, koji se pokazao da je pravo pojačanje za naš tim.

Prva četvrtina je završena vodstvo našeg tima 20:17, a naši su odlično odigrali i drugu četvrtinu.

Posebno završnicu druge četvrtine kada su se Zmajevi raspucali i sa dvije trojke stigli i do dvocifrene prednosti od 12 poena (40:28).

taj dio meča odlično su odigrali Kamenjaš i Atić, koji su za 20 minuta postigli po 10 poena.

Treća i četvrta četvrtina

Treću četvrtinu Latvijci su bolje otvorili. U tom dijelu igre poveli su sa 10:4, ali je onda ponovo uslijedila furiozna igra naših u napadu i odlična odbrana koja nas je odvela na rekordnih do tada 18 poena razlike.

Sa tricom Atića rezultat je u 30. minuti bio 60:42 za BiH. Do kraja treće četvrtine Latvija je smanjila na 60:45.

Sa 15 poena razlike Zmajevi su ušli u zadnjih 10 minuta susreta.

Latvija je u velikom zanosu igrala u četvrtom doijelu igre. U toj dionici su došli do serije od 22:11 i došli na pet poena zaostatka (67:71).

Kenan Kamenjaš je postigao važne koševe 2:45 do kraja (75:67). Tih osam poena prednosti bili su lijepa garancija za finiš meča, da naši igrači nešto mirnije uđu u završnicu.

Atić i Kamenjaš ubacili su po 19 poena i bili najefikasniji igrači susreta.

Toliko je postigao i Lomazs kod Latvije. Roberson je dao 12, Sulejmanović 10, a devet je dodao Lazić.

Čestitamo našim igračima i selektoru Bosniću, ali i Košarkaškom savezu BiH na velikom uspjehu.

Bravo, Zmajeviiii, Bravo, Bosni i Hercegovinoooo.