BiH poražena u Litvaniji: Pad u drugom poluvremenu koban za Zmajeve

0

Košarkaša reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je poražena u utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo od Litvanije u Vilnusu.

Konačan rezultat bio je 77:56 za Ukrajinu.

Naši košarkaši loše su otvorili meč, gosti su brzo poveli sa 6:0, a do prve četvrtine razlika za domaće samo je rasla.

Ivica Puljić otkriva šta Vučić namjerava uraditi: Zanimljiv odgovor je dobio iz Amerike

U jednom dijelu susreta brezultat je bio 31:20 za Litvaniju, ali su Zmajevi do kraja prvog poluvremena uspjeli doći na svega poena zaostatka.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 41:40 za Litvaniju.

Ključna je bila treća dionica kada su Litvanci ponovo otišli na 10 poena razlike.

Do kraja je prednost Litvanije samo rasla i tako su došli do četvrte pobjede u kvalifikacijama.

Litvance je do pobjede predvodio Dimša sa 19 poena, a pratio ga je sjajni Gailius sa 15. Kod BiH se sa 12 poena istakao Atić, a po 10 su ubacili Kamenjaš i Gegić. Po 7 poena dodali su Musa i Sulejmanović.

Zmajevi su upisali drugi uzastopni poraz, ali i dalje imamo šansi da budemo na kraju kvalifikacoija na drugom mjestu.

Naredni mečl BiH igra 1. jula 2002. u Češkoj. To nam je vrlo važan duel.