Uživo iz Litvanije sa meča kvalifikacija za Mundobasket: Litvanija - BiH 77:56

0

Košarkaša reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras ćre odigrati utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Litvanije.

Podsjetimo, Svjetska košarkaška federacija (FIBA) promijenila je sudiju za večerašnju utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo između Litvanije i Bosne i Hercegovine.

Litvanci su uputili zahtjev da se skloni bjeloruski sudija Andrei Sharapa jer njegova država podržava Rusiju u napadu za Ukrajinu.

Šta se dešava na ulicama Sarajeva? Policajci sa psom izazvali znatiželju građana

FIBA je pozitivno odgovorila na zahtjev Košarkaškog saveza Litvanije.

“Zabrinuti smo zbog situacije između Rusije i Ukrajine i učešća Bjelorusije u tome. Zato smo donijeli odluku da sklonimo sudiju Andreija Sharapu i delegirali smo drugog sudiju”, saopšteno je iz FIBA.

Umjesto Sharape, jedan od sudija na večerašnjoj utakmici Zmajeva bit će Španac Luis Castillo.

Standings provided by SofaScore LiveScore

40'

Košarkaša reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je poražena u utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo od Litvanije u Vilnusu.

Konačan rezultat bio je 77:56 za Ukrajinu.

Litvance je do pobjede predvodio Dimša sa 19 poena, a pratio ga je sjajni Gailius sa 15.

Kod BiH se sa 12 poena istakao Atić, a po 10 su ubacili Kamenjaš i Gegić. Po 7 poena dodali su Musa i Sulejmanović.

33'

Litvanija ide prema pobjedi - 60:47.

30'

Konačno. Atićććć.

Smanjili smo na -9 poena, ali smo i dalje daleko od Litvanaca.

Atić je sa 10 poena naš najbolji igrač i strijelac.

Sada je 55:44, još 10 minuta igre.

18'

Još čekamo na naše poene.

Vrabac je ubacio trojku, ali je isteklo vrijeme za naš napad.

Sada je 51:40.

16'

Dugo smo bez koša. Litvanci su pojačali odbranu.

Igra se tvrda utakmica, na malo koševa.

Trenutno je 47:40.

21'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Mogu li Zmajevi po iznenađenje?

HT

Litvanija 34 - Bosna i Hercegovina 32 nakon 20 minuta igre.

Odličan rezultat ako znamo da su vodili Litvanci i 11 poena razlike (31:20, 14. minuta).

Sulejmanović sedam poena, Atić šest, a Gegić i Penava ubacili su po pet, a Musa 4 poena.

To je pet naših najboljih strijelaca u ovih 20 minuta.

19'

Novi sedam uzastopnih poena za Zmajeve. lakše se diše.

Sada je 34:31. Ima nade.

18'

Nismo uspjeli uvezati šest poena. završili smo na četiri uzastopna, ali nas raduje da je Musa "proradio".

Novi njegovi poeni, ali i dalje smo na velikom minusu. Osam poena. 34:26

16'

Trebali smo Musu prije prozvati.

Konačno prvi poeni za našu zvijezdu iz španjolskog Rio Breogana.

Sada je 31:24 za Litvaniju.

15'

Jedna zanimljivost - u 15 minuta naš najbolji igrač Džanan Musa nije upisao niti jedan poen.

Uspio je upisati dva skoka. No, zato je naš najbolji asistent sa tri asistencije.

Ukrajina vodi 31:20. Još pet minuta do poluvremena.