Fed Cup: Amerikanke ispale iz svjetske grupe
Teniska Fed cup reprezentacija Njemačke igraće u Svjetskoj grupi, nakon što je Andrea Petković donijela treći poen svom timu u meču baraža protiv SAD.
Amerikanke, koje su igrale bez povrijeđenih sestara Williams, tako su ispale iz Svjetske grupe, prvi put od 1995. godine.
U Svjetsku grupu plasirale su se Ukrajina, koja je pobijedila Australiju u Melbournu sa 3:2, i Španija koja vodi protiv Francuske 3:1.
Reprezentacija Rusije osigurala je nastup u finalu Fed kupa, nakon što je povela sa 4:0 protiv Italije.
Ruskinje će u finalu, 5. i 6. novembra, biti domaćin pobjedniku meča između Belgije i Češke.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.