Fed Cup: Amerikanke ispale iz svjetske grupe

Radiosarajevo.ba
Fed Cup: Amerikanke ispale iz svjetske grupe

Teniska Fed cup reprezentacija Njemačke igraće u Svjetskoj grupi, nakon što je Andrea Petković donijela treći poen svom timu u meču baraža protiv SAD.

Amerikanke, koje su igrale bez povrijeđenih sestara Williams,  tako su ispale iz Svjetske grupe,  prvi put od 1995. godine.
 
U Svjetsku grupu plasirale su se Ukrajina, koja je pobijedila Australiju u Melbournu sa 3:2, i Španija koja vodi protiv Francuske 3:1.

Reprezentacija Rusije osigurala je nastup u finalu Fed kupa, nakon što je povela sa 4:0 protiv Italije.
 
Ruskinje će u finalu, 5. i 6. novembra, biti domaćin pobjedniku meča između Belgije i Češke.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije