Otkazane utrke Formule 1 na Bliskom istoku, da li će Portugal i Italija uskočiti kao zamjene?
Velike nagrade Formule 1 u Bahreinu i Saudijskoj Arabiji u aprilu bit će otkazane ovog vikenda zbog sukoba na Bliskom istoku, čime će se sezona 2026. godini smanjiti na 22 utrke.
Trke su se trebale održati u Bahreinu za četvrtu rundu nove sezone od 10. do 12. aprila, prije nego što se utrke održe u saudijskom gradu Džedi sedmicu kasnije, od 17. do 19. aprila.
Ali obje zemlje su među zaljevskim državama koje je Iran napao kao odmazdu za američko-izraelske zračne napade usred sukoba u regiji.
Otkrijte nekropolu Radimlja: Stećci srednjovjekovne Bosne kroz fotografije Borisa Trogrančića
Sky Sports News saznaje da će utrke na Bliskom istoku u aprilu biti otkazane do kraja ove sedmice i vjerovatno neće biti zamijenjene na zauzetom rasporedu F1 od marta do decembra, što znači da bi sezona trajala do 22 vikenda Velike nagrade.
Portugalska staza Portimato i italijanska Imola su spomenute kao moguće zamjene, ali ne bi bilo dovoljno vremena za organizaciju događaja za april. F1 i FIA su odbili komentarisati ovo pitanje.
Dominacija Mercedesa u Australiji: Russell najbrži na otvaranju nove sezone Formule 1
S obzirom na to da se tokom aprila neće održati utrke, postojat će pauza od pet sedmica u rasporedu između Velike nagrade Japana, treće runde sezone, od 27. do 29. marta i Velike nagrade Miamija od 1. do 3. maja.
F1 se trenutno nalazi u Šangaju na Velikoj nagradi Kine, gdje je George Russell na pole poziciji za subotnji sprint u 3 sata ujutro prije kvalifikacija u 7 sati ujutro i nedjeljne utrke, također u 7 sati ujutro.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.