Dino Beganović osvojio treće mjesto u italijanskoj Formuli 4

3

Dino Beganović, talentovani vozač porijeklom iz Bosne i Hercegovine, osvojio je treće mjesto u italijanskoj Formuli 4.

Beganović, koji ima švedsko državljanstvo, od početka ove godine član je Ferrarijeve vozačke akademije, a vozeći za Prema Powerteam u Formuli 4 uspio je doći do trećeg mjesta.

"Zadovoljan sam kako smo završili i kako smo svaki puta kada smo izašli na stazu naučili nešto novo", rekao je Beganović nakon završene sezone.

Šesnaestogodišnji Beganović iza sebe ima uspješnu karting karijeru, u kojoj je osvojio švedsko karting prvenstvo 2018. i 2019. godine, a završio je drugi u WSK Euro seriji, prenosi scsport.ba

Ranije je izjavio da mu je san voziti za Ferrari u Formuli 1 te da s ovim timom postane svjetski prvak.