Podjela između Sarajeva i Istočnog Sarajeva: Posjetili smo izložbu "Šta ako je granica u tebi?"
/ Komentari (11)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
između Istočnog i Bliskoistočnog Sarajeva.
između Istočnog i Bliskoistočnog Sarajeva. ka Granica je jasna Tuup gluup 🔔 buć
Prisvojiti i srpsko sarajevo, kao da tu nema nikakve razlike? Razlika je sto je srpsko sarajevo u republici srpskoj, a vas sarajlabad u fbih. I u tome sto je srpsko sarajevo nastalo naseljavanjeg protjeranog srpskog stanovnistva iz sarajlabada. I zato to nikada nece biti jedan grad, kako bi bosnje htjele.
IRazlika je u stanovnistvu, u Lukavici zivi 85% prijasnjij stanovnika Sarajeva, a u Sarajevu 15%. Sad je to istocna Bosna i slicno. Tu je razlika. Pobledaj po svakom ulazu i samo ce ti se kazati.
između Istočnog i Bliskoistočnog Sarajeva. ka Granica je jasna Stoke iz Kasindola, Lukavice i Vojkovica?
Granica je povucena zauvjek nikad mi vise zajedno nemožemo to i budala vidi
***
Prisvojiti i srpsko sarajevo, kao da tu nema nikakve razlike? Razlika je sto je srpsko sarajevo u republici srpskoj, a vas sarajlabad u fbih. I u tome sto je srpsko sarajevo nastalo naseljavanjeg protjeranog srpskog stanovnistva iz sarajlabada. I zato to nikada nece biti jedan grad, kako bi bosnje htjele. ka Jel to sad lazne multi-kulti bosnje pokusavaju Niko ne namjerava nista prisvojiti. Kad toliko mrzite Sarajevo, sto niste taj dio nazvali Nova Banjaluka ili slično. Granicu pravi sljam kao ti i isti takvi na drugoj strani. Stanite ukraj i pustite ljude koji ne mrze da se druže. Samo znaj da se u Srbiji ljudima diže kosa na glavi na vas spomen i zovu vas Bosanci a ne Republikosrbi ili Srborepublikanci, pa ni BiH Entitenci. Nego samo Bosanci.
Prisvojiti i srpsko sarajevo, kao da tu nema nikakve razlike? Razlika je sto je srpsko sarajevo u republici srpskoj, a vas sarajlabad u fbih. I u tome sto je srpsko sarajevo nastalo naseljavanjeg protjeranog srpskog stanovnistva iz sarajlabada. I zato to nikada nece biti jedan grad, kako bi bosnje htjele. ka Jel to sad lazne multi-kulti bosnje pokusavaju Niko to ne bi htio, eto vas tamo. A da smo bili jedna cjelina - jesmo. Ima nas raznij vjeroispovijesti i vise volimo da zivimo u Federaciji nego tamo gdje niko druge vjere nije dobrodosao. Nase ponasanje On vidi, a I vaše.
Niko ne namjerava nista prisvojiti. Kad toliko mrzite Sarajevo, sto niste taj dio nazvali Nova Banjaluka ili slično. Granicu pravi sljam kao ti i isti takvi na drugoj strani. Stanite ukraj i pustite ljude koji ne mrze da se druže. Samo znaj da se u Srbiji ljudima diže kosa na glavi na vas spomen i zovu vas Bosanci a ne Republikosrbi ili Srborepublikanci, pa ni BiH Entitenci. Nego samo Bosanci. ka Balaklava Halo glupaco, nije to kao berlin bio 1 grad pa ga mi podijelili. Vec ste vi svoje dojucerasnje komsije srbe mucili, silovali i ubijali po sarajevu i na kraju protjerali. I ti protjerani ljudi su sami napravili novi grad koji bi vi sada svojim romskim natalitetom da prisvojite. Nece moci. Htjeli ste etnicki cist sarajlabad bez srba, jer smo mi divljaci, sumari i djikani, a kod vas haraju sve moguce bolescure i papci koji bacaju smece sa prozora itd. cega nema kod nas. Nazvali smo ga sarajevo jer je naseljen sarajlijama koje ste vi multietnicari mucili i protjerali, a i nalazi se na granici sa istim a ne sa banjalukom, glupaco. Imas li jos glupih pitanja? Imam ja pitanje za tebe, zasto vi sarajevo ne preimenujete u novi sandzak ili nova istocna bosna? Bolje bi mu stajalo to ime. A moze i u sarajlabad, jer se tako ponasate i zivite u njemu.
Niko to ne bi htio, eto vas tamo. A da smo bili jedna cjelina - jesmo. Ima nas raznij vjeroispovijesti i vise volimo da zivimo u Federaciji nego tamo gdje niko druge vjere nije dobrodosao. Nase ponasanje On vidi, a I vaše. ka Batukan Naravno da vidi vase multi-kulti i tolerantno ponasanje kako nas od milja zovete agresorima i genocidasima, vlasima, djikanima, sumarima, papcima, a istina je da ste sve to zapravo vi. Da necete mozda da vam aplaudiramo na tome i da vam od srece damo sve sto je nase? More mrs. Imate svoj sarajlabad sa zarazama i bolestima, bez vode, sa fekalijama koje teku kao rijeka nakon kise, gdje padaju fasade zgrada na glavu, ne znate napraviti pisljivi pjesacki most ni kruzni tok za pola godine, raspada vam se skenderija itd. a vi za sve to krivite srbe koje ste protjerali iz sarajeva. Malo je reci da ste bolesni. Nadam se da cete dobiti i kugu, da malo bolje razmislite ko ste i sta ste. Toliko o vasoj higijeni i ritualnom pranju, a najprljaviji ste, svuda vam je smece po ulici, smece pored kontejnera jer su prepuni i niko ne odvozi smece. Fuj poganceri jedni.