Sarkozy ne razlikuje WikiLeaks i Wikipediju

Radiosarajevo.ba
Sarkozy ne razlikuje WikiLeaks i Wikipediju

Na sastanku vijeća ministara, održanom krajem novembra, francuski predsjednik Nicolas Sarkozy napravio je "indikativan" lapsus, piše francuski satirični sedmičnik Okovani patak.

- Umjesto da osudi WikiLeaks, predsjednik je govorio o neodgovornom ponašanju Wikipedie, navodi list i "podsjeća" da je WikiLeaks organizacija koja već nekoliko dana objelodanjuje sadržaj povjerljivih diplomatskih depeša, dok je Wikipedie bezazlena online enciklopedija.

Vijest, koju je u srijedu na Twitteru objavio jedan novinar sedmičnika Nouvel Observater, nasmijala je mnoge korisnike tog mikrobloging sitea koji nisu prezali da se našale na račun svog predsjednika.

Izvor: Fena

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije