Sapun od masti Silvija Berlusconija izložen u švicarskom muzeju

Radiosarajevo.ba
Sapun od masti Silvija Berlusconija izložen u švicarskom muzeju


JEDAN muzej u Švicarskoj u okviru svoje postave izložio je i sapun koji je napravljen od masti iz tijela talijanskog premijera Silvija Berlusconija. Poznato je kako se Berlusconi 2004. godine podvrgnuo zahvatu liposukcije u Švicarskoj te je mast isisanu iz njegovog tijela švicarski umjetnik Gianni Motti upotrijebio za izradu slavnog sapuna.

Motti je do premijerove masti došao preko jednog svog opskrbljivača koji radi u klinici za estetsku zahvate te ju je iskoristio za izradu sapuna. Sapun je iste veličine i oblika kao i svaki drugi sličan proizvod, a već ga je 2005. godine kupio jedan od Berlusconijevih štovatelja. Sada je na posudbi u muzeju te će biti izložen do 28. studenog. Iako klinika iz koje je stiglo Berlusconijevo masno tkivo nije potvrdila autentičnost, posjetitelji muzeja nahrupili su razgledati neobičan izložak.

index.hr


Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije