Mišel navatala crvića na farmi!
„Živ je, živ je!“, uzviknula je oduševljeno Mišel Obama, prva dama Amerike, kada je na jednoj urbanoj farmi u Čikagu uhvatila živog crvića s kojim je ponosno mlatila pred uvek radoznalim novinarima!
Živahna Mišel je bila srećna kao da je dobila sedmicu na lotou. Nije se uopšte uzbudila zbog toga što je propisno isprljala ruke. Ona je započela kampanju za smanjenje gojaznosti kod dece u Americi, a pre nekoliko meseci je imala akciju kada je u bašti Bele kuće zasadila povrće u vrtu.
„Mi možemo da pričamo koliko god hoćemo o kupovini zdrave hrane za našu decu, ali istina je da ako roditelji nemaju gde da kupe ovu hranu, onda sve ostaje samo na priči“, rekla je Mišel.
Ona je prisustvovala otvaranju prve u lancu od 19 prodavnica zdrave hrane, povrća, voća, mleka i jaja u Čikagu. Prva dama je istakla da 24 miliona odraslih i 6,5 miliona dece u SAD živi u „prehrambenim pustinjama“, odnosno, oblastima gde ne mogu da kupe zdravu i svežu hranu.
„Mišel voli pomfrit. Mišel voli picu. Mišel voli piletinu. Njena poenta je samo u umerenosti“, rekao je Barak Obama, otkrivajući ne baš tako zdrave navike svoje supruge.
Zanimljivo je da je sa Mišel u pratnji bio i Ram Emanuel, bivši šef osoblja Baraka Obame. Emanuel je trenutno gradonačelnik Čikaga, a ranije je bio i član Srpskog kokusa, neformalne poslaničke grupe u Predstavničkom domu Kongresa SAD.
Predsednik kod Džeja i sa Evom!
Dok je Mišel hvatala crve po Čikagu, njen suprug je na Zapadnoj obali SAD nastavio kampanju. Barak je gostovao kod Džeja Lenoa, u čuvenom tok šouu. Obama je poručio da ga „duša boli“ zbog lok-auta u NBA ligi i da ima razumevanja za demonstrante koji protestuju na Volstritu. U ozbiljnom delu večeri on je potvrdio da će vojnici SAD napustiti Irak do kraja godine i da Moamer el Gadafi nije iskoristio ponuđenu priliku da demokratizuje državu, zbog čega je završio kako je završio.
Na svom „tviter“ profilu fotku sa Obamom je postavila i glumica Eva Longorija, koja je predsedniku zahvalila na borbi za prava latinozajednice.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.