Ekstremisti zapalili zastavu BiH zbog koncerta Dine Merlina

Radiosarajevo.ba
Ekstremisti zapalili zastavu BiH zbog koncerta Dine Merlina

Aktivisti Srpskog narodnog pokreta Naši u znak protesta zbog održavanja koncerta Dine Merlina u Beogradu zapalili su zastavu Bosne i Hercegovine, jer je, kako navode,  poslednjih dvadeset godina širio mržnju protiv Srba

SNP Naši podsećaju da je Merlin je tokom rata u Bosni aktivno učestvovao u islamskoj propagandi protiv Srba i promovisanju muslimanskih paravojnih formacija. On je komponovao i pesmu u čast ratnog zločinca Alije Izetbegovića „Da te nije Alija“.

Zastava Bosne zapaljena je pored grafita sa likom Ratka Mladića kako bi, kako navode Naši,  ukazali da se u Srbiji heroji koji su branili narod od islamskih fanatika progone, hapse i isporučuju Haškom sudu dok se promoterima zličina poput Dine Merlina organizuju koncerti i daje medijski prostor.

Igor Marinković, aktivista Naših, napisao je na svoj prpfilu na Fejsbuku I obaveštenje za  policiju:

“Ovo nije nikakva zastava već plavo platno sa dve žute zvezde i parčetom žute tkanine. Moralo je da se improvizuje ili možda ne”.

Kurir-info.rs

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije