Drekavac utihnuo

Radiosarajevo.ba
Drekavac utihnuo

Mještani Drvar Sela u drvarskoj opštini tvrde da više ne čuju neprijatne krikove zvijeri za koju su neki smatrali da pripadaju drekavcu.

Kako su kazali, drekavac je utihnuo i ne oglašava se zvukovima koji su u ranijem periodu plašili stanovnike ovog kraja.

Prema riječima Vojina Bašića, predsjednika drvarskog Lovačkog udruženja, ništa se više ne čuje, a i priče po selu su prestale da kruže.

On je kazao da su se počeli šaliti na račun doskorašnjeg "stanovnika" njihovog kraja, pa tako je svaki čovjek koji pravi galamu, nazvan drekavac.

Da je stanje mirno u vezi s neobičnom pojavom koja je bila i više nego aktuelna u ovom malom selu Livanjskog kantona, potvrdili su Mirko Delić i Dujo Rokić, mještani Drvar Sela, koji kažu da se "čudna i neobična zvijer" ne oglašava već petnaestak dana.

Delić je kazao da još ne znaju šta je to lutalo šumama oko drvarskog sela i ispuštalo zvukove kojih su se mještani plašili, a mališani nisu smjeli da idu sami u školu.

Podsjetimo, mještane Drvar Sela proteklih sedmica je plašila nepoznata zvijer, koja se oglašavala neugodnim kricima, sličnim plaču djeteta i zavijanju, a jedan od seljana kazao je da su vidjeli sjenu neobičnog bića, te da nisu mogli odgonetnuti šta je u pitanju.

Čak su i lovci organizovali odlazak u dijelove šume, ali su imali problem s psima koji nisu željeli na tu teritoriju.

Pripadnici policije Livanjskog kantona koji su obilazili teritoriju oko naselja, obavili su jedan dio operativnog rada i tom prilikom obišli rubne dijelove opštine, ali nisu ništa pronašli.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije