USAID-ovi krediti preko Unicredit Banke

Radiosarajevo.ba
USAID-ovi krediti preko Unicredit Banke


Krediti se kreću u iznosu od 15.000 do 1 milijun američkih dolara uz kamatnu stopu od 7,99 posto, a rok za povrat kredita je 30. rujna 2016. godine.

Kako je priopćeno iz Uni Credit Banke, jamstvo vrijedi za poduzetničko bankarstvo, mala i srednja privatna poduzeća i ciljano je usmjereno na poljoprivrednu proizvodnju, proizvodnju i preradu hrane, drvopreradu i turizam.

UniCredit Bank i USAID imaju najdužu suradnju u garantnom kreditiranju u BiH, a sve s namjerom stimuliranja ciljanih sektora gospodarstva. Krediti se odobravaju iz sredstava banke, a USAID jamči za 50 posto iznosa plasiranog kredita, stoji se u priopćenju.

Navodi se i to da je do danas vlada SAD-a, prvenstveno putem USAID-a, osigurala preko milijardu i pol dolara za podršku ekonomskom, demokratskom i socijalnom napretku Bosne i Hercegovine.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak