Upravni odbor FTV-a: Raspisivanje natječaja za članove Programskog vijeća

Radiosarajevo.ba
Upravni odbor FTV-a: Raspisivanje natječaja za članove Programskog vijeća
Upravni odbor RTV-a FBiH je na današnjoj sjednici donio odluku o rapisivanju natječaja za članove Programskog vijeća. Imenovanjem kompetentnog Programskog vijeća, kao savjetodavnog tijela Upravnom odboru, konačno će se upotpuniti djelotvoran aparat koji omogućuje potpuno artikuliranje stavova, kao i nadzor nad poštivanjem interesa javnosti, saopćio je UO RTV-a FBiH.

Iako nema nadležnosti u kreiranju i uređivanju programa, Upravni odbor Federalne radio televizije je danas, potaknut obavezom zaštite interesa javnosti, uvažavajući slobodu novinarskog izričaja, ali i ovlaštenja i nadležosti RAK-a, razmatrao situaciju nastalu emitiranjem videospota „Vidimo se u Bileći“.

Nakon argumentirane rasprave UO RTVFBiH zauzeo je jednoglasan stav da emitiranje ovakvog sadržaja u informativnim emisijama može zaprijetiti ugrožavanjem uređivačkih načela JRTS-a, Kodeksa emitiranja RAK-a, te općeprihvaćenih društvenih normi. Takvo što nije, niti će biti opredjeljenje Federalne radio-televizije, te je zbog toga Upravni odbor RTVFBiH zadužio menadžment ove kuće da poduzme odgovarajuće mjere, sukladno utvrđenoj odgovornosti, navodi se u saopćenju.

fena/radiosarajevo.ba

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak