Trump ljut što nije dobio Nobelovu nagradu, oglasila se Bijela kuća: "Politika stavljena iznad mira"
Dobitnica Nobelove nagrade za mir za 2025. godinu je Marina Corina Machado, venecuelanska opoziciona političarka poznata po dugogodišnjoj borbi protiv represivnih režima u Venecueli, prvo protiv Huga Chaveza, a zatim i Nicolasa Madura.
Nagrada je dodijeljena kao priznanje za njen predani rad na promicanju demokratije i ljudskih prava.
Reakcija Bijele kuće, sjedišta predsjednika SAD-a Donalda Trumpa, pokazala je vidljivo razočaranje zbog toga što nagrada nije pripala Trumpu.
Novi problemi u bh. privredi: Gigantima iz Zenice i Lukavca prijeti kolaps
Glasnogovornik Bijele kuće Steven Cheung istakao je da će Trump nastaviti da "širi mir, zaustavlja ratove i spašava živote".
Dodao je da Trump "ima srce humanitarca i da nikada neće biti osobe poput njega koja može pomjerati planine snagom svoje volje".
Trumpova administracija uputila je i kritiku Norveškom Nobelovom komitetu, navodeći da je u dodjeli nagrade "politika stavljena iznad mira".
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.