Poznati modni lanac zatvorit će čak 100 svojih trgovina, bore se protiv bankrota
Poznati europski modni lanac C&A bori se protiv bankrota. Vlasnici ne krive samo panedmiju koronavirusa, ističu kako je kompanija godinama u krizi. U borbi protiv bankrota, vlasnici C&A žele smanjiti broj poslovnica i fokusirati se na online trgovinu.
Giny Boer je oko godinu dana voditeljica odjela za Europu u C&A. Kaže kako će se neke stvari promijeniti u lancu modnih kuća. Kako piše Manager magazin, C&A želi ulagati prvenstveno u online poslovanje, koje je do sada bilo zanemareno. Osim toga, potrebno je optimizirati operativne procese kako bi se uštedjeli troškovi osoblja.
Sjedište C&A u Bruxellesu vjerovatno će biti zatvoreno. Zauzvrat, C&A želi ojačati lokaciju u Düsseldorfu, piše Fenix magazin.
Bosna je bosanska, bez obzira da li se to nekome sviđa ili ne!
Dok će Njemačka, najvažnije tržište, biti zadržana kao samostalna organizacija, ostala tržišta u Srednjoistočnoj Europi, Beneluxu i Južnoj Europi će se kombinirati.
Osim toga, u Njemačkoj će biti zatvoreno oko 100 poslovnica. To utječe na 13 lokacija u Saskoj-Anhaltu, Baden-Württembergu, Sjevernoj Rajni-Vestfaliji, Falačkom-Porajnju, Donjoj Saskoj, Bavarskoj, Berlinu i Brandenburgu. C&A trenutno upravlja s 450 trgovina u Njemačkoj.
C&A je godinama u krizi
C&A se već duže vrijeme bori s padom prodaje. Konkretno, jeftina konkurencija poput trgovine Primark osigurava manje posjetitelja trgovinama C&A.
Svoj udio u svemu tome ima i trend online kupovine.
Nekoliko menadžera je već pokušalo vratiti C&A na uspješan put. No, dosad su propala sva nastojanja da se prodaja i zarada poboljšaju. Posljednji primjer za to bio je bivši šef Rewea Alain Caparros. Njegove mjere jedva da su dovele do poboljšanja prodaje, a u isto vrijeme nastali su troškovi osoblja mjereni u milionima.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.