ISIS pojačao napade na Kobani
Militanti ISIS-a uspostavili su kontrolu nad većim dijelom istočnog Kobanija, kurdskog mjesta u pograničnom dijelu u blizini Turske. Očevidci tvrde da je u Kobani stiglo oko 2.000 ISIS-ovih boraca, te da oni napreduju prema centru Kobanija, javlja Anadolu Agency (AA).
Žestoke borbe ISIS-a i kurdskih snaga za Kobani vođene su danas od jutarnjih sati. Teroristi su ovo mjesto napadali i artiljerijskom paljbom, a prema izjavama očevidaca u Kobani je stigao veliki broj militanata koji sada napreduju prema centru grada.
Ukoliko ISIS zauzme Kobani (Ayn el Arab) uspostavit će kontrolu na većim dijelom sjeverne Sirije, piše Anadolija.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.