Egipat: 30 poginulih, 47 ranjenih u bombaškim napadima
U bombaškom napadu u gradu Arisu na Sinajskom poluotoku u Egiptu i gradu Suezu, broj poginulih je povećan na 30, dok je ranjeno 47 osoba, javlja Anadolu Agency (AA).
Prema posljednjim informacijama, u tri napada u mjestu Es-Selam u Arisu na sjeveru Sinajskog poluotoka, broj poginulih je povećan na 29, dok je ranjeno 45 osoba.
Isto tako, u bombaškom napadu u blizini sigurnosne tačke u gradu Suez, poginuo je oficir.
Egipatska državna televizija saopćila je da su u napadu na kontrolnu tačku naoružane grupe El-Jevre u gradu Seyh Zuveyd na Sinajskom poluotoku ranjena dva vojnika.
Odgovornost za napad preuzela je organizacija "Ansar Byat al-Maqdis" koju je egipatska vlada proglasila terorističkom organizacijom.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.