Prijedor: Spomenici borcima NOB-a ponovo na meti vandala

Radiosarajevo.ba
Prijedor: Spomenici borcima NOB-a ponovo na meti vandala

Sa spomenika narodnog heroja Mladena Stojanovića u prijedorskoj Mjesnoj zajednici Veliko Palančište ukradena je bakarna ploča, a sa spomenika borcima Narodnooslobodilačke borbe /NOB/ u Gornjem Jelovcu ukradena je ploča, saznaje Srna u policiji.

Oba vandalizma prijavljena su policiji juče, a počinjena su između 12. i 14. aprila.

U prvom je materijalna šteta procijenjena na 500 KM, a u drugom će biti naknadno utvrđena.

Sličan slučaj već je zabilježen početkom mjeseca kada je ukradena mesingana spomen ploča posvećenu borcima NOB-a ispred Društvenog doma u Ljeskarama kod Prijedora.

Forum za bezbjednost građana Prijedor na svojoj prvoj ovogodišnjoj sjednci, održanoj u februaru, istakao je problem masovnih krađa željeza, šahtova, bakra, mesinga i bronze koji završavaju na otpadima, a što pokazuje da je vrijeme teške besparice.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak