Prijedor: Spomenici borcima NOB-a ponovo na meti vandala
Sa spomenika narodnog heroja Mladena
Stojanovića u prijedorskoj Mjesnoj zajednici Veliko Palančište ukradena
je bakarna ploča, a sa spomenika borcima Narodnooslobodilačke borbe
/NOB/ u Gornjem Jelovcu ukradena je ploča, saznaje Srna u policiji.
Oba vandalizma prijavljena su policiji juče, a počinjena su između 12. i 14. aprila.
U prvom je materijalna šteta procijenjena na 500 KM, a u drugom će biti naknadno utvrđena.
Sličan
slučaj već je zabilježen početkom mjeseca kada je ukradena mesingana
spomen ploča posvećenu borcima NOB-a ispred Društvenog doma u Ljeskarama
kod Prijedora.
Forum za bezbjednost građana Prijedor na
svojoj prvoj ovogodišnjoj sjednci, održanoj u februaru, istakao je
problem masovnih krađa željeza, šahtova, bakra, mesinga i bronze koji
završavaju na otpadima, a što pokazuje da je vrijeme teške besparice.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.