Određen jednomjesečni pritvor Ivi Sanaderu

Radiosarajevo.ba
Određen jednomjesečni pritvor Ivi Sanaderu
Istražni sudija suda u Salzburgu odredio je sinoć jednomjesečni pritvor bivšem premijeru Hrvatske Ivi Sanaderu koji je uhapšen u austrijskog regiji Salzburg na osnovu međunarodne potjernice.

Hrvatska policija, u skladu s uobičajenom procedurom, očekuje i pismeno obavještenje koje će dostaviti nadležnom sudu i Ministarstvu pravosuđa Hrvatske radi pokretanja postupka izručenja.

Pojedini mediji navode da je Sanader uhapšen na naplatnim kućicama svetog Mihovila kod tunela Tauern na autoputu u pokrajini Salzburg. Prilikom hapšenja nije pružao otpor, a navodno je s njim u automobilu bio i njegov brat Miroslav, koji inače živi u austrijskom Insbruku.

BHT1

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak