Na području Žepča 2.000 izbjeglih osoba
Prema posljednjim informacijama, na području općine Žepče, s Centrom u Begovom Hanu, smještena je 1.741 izbjegla osoba, te 800 do 1.000 osoba izvan općine.
Oko 1000 mještana Željeznog Polja ostalo je u svojim domovima.
Općinski načelnik Mato Zovko jutros je sa svim pomoćnicima imao sastanak na kojem su se sumirale stvari s terena, te podijeljene određene zadaće. Potom je održana i sjednica Stožera Civilne zaštite Općine Žepče gdje je analizirano postojeće stanje.
"Trenutno rješavamo i probleme oko pitke vode i alternativnih pravaca za Željezno Polje. Podjela hrane i sva pitanja oko Prihvatnog centra sada idu preko općinske uprave. Nastava u osnovnim i srednjim školama na području općine Žepče nastavlja se u srijedu, 21. maja", kazao je načelnik Zovko za Radio Žepče te dodao da je za sve ljude koji nude pomoć općini Žepče otvoren račun za uplatu novčanih sredstava.
Pozivamo čitatelje portala Radiosarajevo.ba da nam putem e-mail adrese (redakcija@radiosarajevo.ba) ili Facebook stranice šalju fotografije poplavljenih područja širom Bosne i Hercegovine, kao i informacije o stanju na terenu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.