Moskva: NATO prekoračio mandat UN-a

Radiosarajevo.ba
Moskva: NATO prekoračio mandat UN-a

NATO je u Libiji prekoračio mandat UN-a, ocijenio je u petak ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov i pozvao da se libijska kriza rješava politički.

"Danas prisustvujemo akcijama koje, u izvjesnom broju slučajeva, prekoračuju mandat Vijeća sigurnosti Ujedinjenih nacija" opisan u rezoluciji 1973, izjavio je Lavrov nakon susreta s kolegama iz Atlantskog saveza u Berlinu.

"Smatramo važnim da se hitno pređe na političku fazu i da se napreduje prema političkom i diplomatskom rješavanju" libijske krize, dodao je on.

Ruski predsjednik Dmitrij Medvedev je već u četvrtak ustao protiv operacija NATO-a u Libiji.
   

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak