Moskva: NATO prekoračio mandat UN-a
NATO je u Libiji prekoračio mandat UN-a, ocijenio je u petak
ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov i pozvao da se libijska
kriza rješava politički.
"Danas prisustvujemo akcijama
koje, u izvjesnom broju slučajeva, prekoračuju mandat Vijeća sigurnosti
Ujedinjenih nacija" opisan u rezoluciji 1973, izjavio je Lavrov nakon
susreta s kolegama iz Atlantskog saveza u Berlinu.
"Smatramo
važnim da se hitno pređe na političku fazu i da se napreduje prema
političkom i diplomatskom rješavanju" libijske krize, dodao je on.
Ruski predsjednik Dmitrij Medvedev je već u četvrtak ustao protiv operacija NATO-a u Libiji.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.