Michael Brand obećao pomoć Njemačke za poplavljena područja

Radiosarajevo.ba
Michael Brand obećao pomoć Njemačke za poplavljena područja

Martin Raguž, zastupnik u Domu naroda Parlamentarnoj skupštini BiH i predsjednik HDZ-a 1990, u Njemačkoj se sastao sa Michaelom Brandom, članom njemačkog Bundestaga i predsjednikom Odbora za ljudska prava i humanitarnu pomoć. 

“Svjesni da postoji zasićenje EU u procesu proširenja i svim dosadašnjim neuspješnim naporima u reformi BiH, proces proširenja se ne smije zaustaviti na granicama ove države, trebamo djelovati preventivno i spriječiti daljnju degradaciju institucija i BiH u cjelini. Potreban nam je ponovno jači fokus Njemačke, EU-a i SAD-a, te pomoć u reformama koje će približiti BiH Europskoj uniji i NATO integracijama“ kazao je Raguž i dodao kako se mora zatvoriti jedna historijska stranica koju je obilježilo stoljeće ratova. 

Brand je naglasio pomoć Savezne Republike Njemačke u saniranju šteta nastalih od teških poplava, za što će biti potreban dodatni angažman u dužem vremenskom razdoblju, javlja Fena. 

Raguž je tom prigodom upoznao Branda s trenutnom teškom ekonomskom, socijalnom, društvenom, ustavnom i institucionalnom situacijom u BiH i svojim predviđanjima o potrebnim reformama i promjenama koje se moraju dogoditi nakon izbora. 

„Bosna i Hercegovina mora harmonizirati, a ne konfrontirati identitet i tako poslati poruku da je moguća europska BiH u kojoj će svi narodi i građani bit ravnopravni, tako da se osigura načelo međusobnog poštovanja i uvažavanja“, kazao je predsjednik HDZ-a 1990. 

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak